2020 m. rugpjūčio 5 d., trečiadienis

Virtuvės valgomasis stalas: ką daryti, kad jis tarnautų dešimtmečius?


Ne paslaptis, kad būtent apie virtuvės stalus labai dažnai yra sakoma, kad tai – baldas, kuris sėkmingai gali tarnauti dešimtmečius ir džiuginti ne vieną kartą. Tačiau taip pat nereikia pastebėti, kad šis gyvavimas bus sklandus tik tuo atveju, jei stalas bus tinkamai prižiūrėtas. Kaip ir nuo ko pradėti? Kaip dažnai atlikti valymo darbus ir kuo valyti? Kokių klaidų nedaryti? Žinoti atsakymus į šiuos ir kitus klausimus iš tiesų yra labai svarbu – tik paisant šios informacijos bus galima garantuoti, kad stalas tarnaus ne tik jums, bet ir jūsų vaikams. 


Kaip turėtų būti valomas virtuvės valgomasis stalas ir kaip dažnai?

Tai – savaime suprantama, vienas svarbiausių dalykų, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, norint, kad šis baldas tarnautų ilgai bei patikimai. Nereikia ir sakyti, kad po kiekvieno valgio gaminimo ar valgymo, stalas turėtų būti nuvalomas šlapia bei sausa šluostėmis – ne tik dėl švaros ar tvarkos, bet ir dėl higienos sumetimų. Tačiau bent du kartus per savaitę šį stalą reikėtų nuvalyti ir specialiu valikliu. Koks valiklis tai turėtų būti? Atsižvelgti reikėtų į tai, iš ko yra pagamintas stalas: jei paviršius stiklinis – rinkitės stiklui valyti skirtą valiklį; jei medinis – prireiks medienai skirto valiklio ir t.t. Taip pat galite rinktis ir specialias šlapias servetėles.

Kokių klaidų nedaryti?

Na, o jų yra tikrai daug. Žinoma, jei netinkamai pasielgsite vos vieną kartą, nieko blogo nenutiks, tačiau, jei tokie įpročiai taps kasdieniu jūsų elgesiu, virtuvės valgomasis stalas tarnaus tikrai kur kas trumpiau. Taigi, kaip svarbu nesielgti? Nedėkite ant stalo indų su karštu maistu – naudokite apsauginius padėkliukus, geriausia – pagamintus iš metalo. Taip pat nepjaustykite maisto produktų tiesiog ant stalo – pjaustymo lenteles yra būtina naudoti ne tik dėl higienos, bet ir  dėlto, kad nepažeistumėte stalo. Venkite ir skysčių, padažų išsiliejimo ant stalo, o, jei jau taip nutiko – iš karto nusausinkite, kadangi gali likti sunkiai pašalinamos ir puikiai matomos dėmės.

Domina medinis stalas? Verčiau rinkitės padengtą apsaugine medžiaga

Natūralios medienos virtuvės valgomasis stalas gali būti idealus pasirinkimas, kuris suteiks namų virtuvei jaukumo bei savotiškos šilumos. Tačiau, jei norite, kad įsigytas stalas tarnautų ilgai bei patikimai, nepamirškite vienos svarbios aplinkybės. Jei medinis stalas bus padengtas apsaugine medžiaga, tai gaminys bus gerokai atsparesnis neigiamai aplinkos poveikiui, ilgiau išlaikys puikią pirminę būklę.

Taigi, kaip matyti, virtuvės valgomasis stalas gali tarnauti iš tiesų labai ilgai – tereikia dažnai ir tinkamai jį valyti bei nedaryti tam tikrų klaidų. Taip pat svarbu atminti, kad jei  jau domina medinis  virtuvės valgomasis stalas, tai reikėtų rinktis tokį, kuris būtų dažytas arba lakuotas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.